4. 6. 2011

Review - Gossip Girl; Manga: Jen pro tvé oči

Autor: HyeKyung Baek, Cecily von Ziegesarová
Název: Gossip Girl; Manga: Jen pro tvé oči
Originální název: Gossip Girl: The Manga: For Your Eyes Only 1
Série: Gossip Girl (1. díl)
Nakladatelství: BB art

Anotace:
„Sex ve městě“ pro teenagery První díl manga série GOSSIP GIRL. Vítejte ve skandálním světě Gossip Girl – světě, ve kterém vládne společenská smetánka, plného žárlivosti, zrad a intrik. V New York Upper East Side si někteří začínají brousit drápky! S si ulétla s B-řiným přítelem N a se vrací na scénu. B nachází způsob, jak dát S za vyučenou. Půjde na ni přes jejího přítele, D. Zdá se, že B chce do boje dát tentokrát opravdu všechno a zbavit se S jednou provždy. Podívejme se na ni – tohle bude bolet!

Stručný děj
Blair Waldorf + Serena van der Woodsen
Serena měla románek s přítelém své nejlepší kamarádky Blair, s Natem. Může být jejich přátelství zase tak bezproblémové? Zvlášť po tom, co se sám Nate přiznal Blair? Královna Upper East Sideské teenagerské smetánky si nenechá nic líbit. Serena si našla nového přítele - Dana.. A to je něco co Blair nemůže vystát! Blair chystá pomstu.. A co když se Chuck Bass spolčí s Blair...
Postavy
Serena van der Woodsen se vrátila zpět a po úletu s Natem Archibaldem zůstala sama.. Bez kamarádky a bez přítele. Je jenom štěstí, že se na scéně objevil Dan Humphrey. Co na tom, že Serena našla svého prince, který na ní může oči nechat a doopravdy ji miluje.. když je tu stále královna Upper East Side - Blair Waldorfová.. Dlouholetý vztah Blair a Nata, se rozpadá.. Může nést vinu i Chuck Bass, nenapravitelný milovník a svůdník?
Nesuď knihu podle obalu
Chuck Bass
Obálka je stejná, jako orginiální, pouze -pochopitelně- s českým názvem. Že by se přestaly u nás předělávat obálky? Předpokládám, že na obálce je vyobrazena Serena van der Woodsen. Cover určitě vystihuje atmosféru, ve které se hrdinové pohybují.. Zářící město, které nikdy nespí.. večírky, párty.. žijí nočním životem.
Celkové shrnutí a zhodnocení
Dovolím si říci .. Obrázková knížka, i když to samozřejmě neberme doslova. Určitě se čte s neuvěřitelnou rychlostí! Hodí i pro ty, kteří knížky moc v oblibě nemají. ;) Není to ohromující literární dílo, ale na takové odpolední, uklidňující čtení, se jistě hodí! Knížka je velmi krásně zpracována. Ale nebudeme dělat ukvapené závěry s hodnocením. Jsme teprve u prvního dílu Gossip Girl: Manga, uvidíme, co nás čeká dál!
3/5
zdroj anotace; bux.cz
zdrok obrázků: weheartit.com
knížku si můžete objednat u BB artu
děkuji nakladatelství BB art za recenzní výtisk

5 komentářů:

 1. Jé, Drbna, tu už jsem hodně dlouho nečetla. A tu mangu ti fakt závidím!
  A ohledně Ikarceronu naprosto souhlasím! S Občanstvem jsem to jaksi taky nepochopila :(

  OdpovědětVymazat
 2. Ja nepozeram GG. Dokonca som ani nevedela, že existuje kniha :D

  OdpovědětVymazat
 3. Já ten seriál milovala! Koukala jsem na něj každý den.. akorát po druhé sérii už mě to moc nebavilo. Bylo to přehnané a taky mi vadilo to, že jsem nikde nesehnala normální titulky. Knížky jsem četla dvě a celkem se mi líbily, ale jsou něco úplně jiného, než seriál.. nemá tam takovou roli Chuck, který je v tom příběhu úplně to nejlepší. Ale klidně bych si přečetla víc dílů, je to strašná oddychovka a útěk z reality do světa snů. :)

  OdpovědětVymazat
 4. ahojky potřebovala bych prosím vědět jak jsou po sobě všechny knížní díly G.G. a To je ona.. :) děkuji Eliška..

  OdpovědětVymazat
 5. Gossip girl -
  Líbej mě
  Ty víš, že mě miluješ
  Nechci víc než všechno
  Prostě znám svou cenu
  Tak se mi to líbí
  Chci jedině tebe
  Nikdo není lepší
  Nic nás spolu neudrží
  Jen ve Tvých snech
  Lhala bych ti
  Nezapomeň na mne

  To je ona-
  Okouzlující
  Proslulá
  Bezstarostná
  Nezapomenutelná

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře! Každý mě potěší a vždy se snažím odpovídat.