1. 7. 2011

Review - Brisingr

Autor: Christopher Paolini
Název: Brisingr
Originální název: Brisingr
Série: Odkaz dračích jezdců (3. díl)
Nakladatelství: Fragment


Anotace: Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou... Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně… Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor.
Stručný děj
Po bitvě na Hořících pláních Vardenové spolu s Eragonem a Safirou stále zůstávají v Surdě. Vardenové a Surdané se bijí s Galbatorixovými vojáky, Eragon se Safirou s Trnem a Murtaghem..
Bude zvolen nový král trpaslíků, kdy při korunovaci Safira splní slib, který trpaslíkům dala. Jsou problémy se spojenectvím Vardenů a urgalů. Rorana a Eragona čeká bitka s ra´zaky. Všichni musejí bojovat o přežití, ale všichni vědí, že vše záleží pouze na Eragonovi.. on je jediný, který může svrhnout Galbatorixe.
Tady jsem děj vzala opravdu stručně, protože je pravda, že knížka už je třetím dílem ze série a abyste tušili, o co jde, nezbývá vám nic jiného, než si ji přečíst. 
Eragon+Safira
Murtagh
Přece jenom Eragon už není ten mladičký hoch, který byl vystrašený, když se mu vylíhlo dračí mládě. Všichni k němu chovají náležitou úctu a přistupují k němu s respektem hodným Dračímu jezdci. Pouto, které spolu Safira s Eragonem mají, je až neuvěřitelně silné. Vždyť sama Safira svého Jezdce označuje krásnými slovy: partner-její-duše-a-jejího-srdce-Eragon. Jaké to pro ně bylo utrpení, když se museli na několik dní od sebe vzdálit. Je to jednoduché - milují se navzájem. 
Roran+Katrina
Dovolím si malinký spoiler, když vám řeknu, že Katrina byla vysvobozena ze spárů ra´zaků. Díky její záchraně je šťastný u Eragonův bratranec Roran, ze kterého se stal také obávaný válečník a bojovník přezdívaný Roran Kladivo. Bojuje po boku Vardenů proti Království, ale má k tomu jenom jediný důvod. Ne, není to touha po krvi a lačnost po zabíjení.. jeho důvod je prostý. Chce se vrátit zpět do Carvahallu, postavit znovu svou farmu, obdělávat svá pole a mít šťastnou rodinu s Katrinou.
Konečné shrnutí a zhodnocení
Někdo by si možná mohl říct, že třetí díl už přece jenom bude slabší než začátek série. Omyl! Brisingr je podle mně nejlepší část. Safira i Eragon jsou už dál ve svém výcviku, ale stále nejsou na vrcholu. Nechybí spousta odhalení, například ohledně vypravěče Broma. Nechybí napětí, akce, láska, magie.. Ještě nás čeká čtvrtý a zároveň závěrečný díl Odkazu dračích jezdců, kde se se Safirou, Eragonem, Aryou a ostatními rozloučíme, ale na ten si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat. A jaké je tedy konečné hodnocení Brisingra? Nemůžu si ani dovolit dát něco jiného než:
5/5


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku si můžete objednat na stránkách nakladatelství Fragment.
Zdroj obrázků: google.cz; deviantart.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře! Každý mě potěší a vždy se snažím odpovídat.